Hogyan segíthetnek a mikrocélok a zenei karrier építésében?
Év végén hisszük, reméljük, hogy az előttünk álló időszak másabb, jobb lesz. Még talán meg is fogadjuk, hogy most valóban önmagunk legjobb verziói leszünk a következő évben. Jobb emberek, jobb zenészek, jobb előadók. Célok nélkül nincs siker, azonban gyakran előfordul, hogy túl nagy elvárásokat támasztunk magunk elé, és a végén kiégünk. De ennek nem kell így lennie. Érdemes a nagy volumenű célokat kisebb, úgynevezett mikrocélokra cserélni.
Amikor nem teljesednek be a nagy vágyak és álmok, az az alábbiakra vezethető vissza:
- A célok túl magasak voltak
- Túl sok a célt szerettünk volna elérni
- Nem volt terv arra vonatkozóan, hogyan lehet elérni ezeket a célokat...
Mindezekre tapasztalataink alapján létezik egy remek megoldás: a mikrocélok létrehozása.
Ez is érdekelhet: Számodra mit jelent a siker? Soft skillek, amelyek segítenek fejlődni emberileg és szakmailag
De mik is pontosan a mikrocélok?
A mikrocél pontosan az, aminek hangzik. A magasztos cél egy töredéke, ami a nagy célok részekre osztásával jön létre. Tegyük fel például, hogy 10 000 követőt szeretnénk szerezni a közösségi médiában. Ez a cél a mai social média trendek tükrében nem tűnik egyszerű feladatnak. Ennek a célnak a mikrováltozata azonban 100 új követő megszerzése adott hónapban. Amolyan lassan járj, tovább érsz alapon, a skálázhatóság mentén haladva.
Mivel a mikrocélok a végleges célunk kisebb változatai, valójában sokkal rövidebb idő alatt elérhetők, és segítenek gyorsabban haladni. Hogy hogyan? Egyrészt önbizalmat adnak a továbblépéshez, másrészt segítenek a tanulásban, a fejlődésben. Ha kisebb, könnyebben mérhető céljaink vannak, akkor sokkal egyszerűbben rá fogunk jönni, ha valami nem működik, és időben tudunk változtatni, ha szükséges.
Ne legyenek nagy elvárásaink magunkkal szemben, haladjunk lépésről lépésre! Persze, kellenek a kis sikerek ahhoz, hogy elkötelezettek maradjunk, de ha olyan céljaink vannak, hogy többtíz ezer követőt gyűjtünk, aláírunk egy kiadóhoz, fellépünk egy fesztiválon, ezek elérése időbe telik és tenni is kell értük. Vegyük mindig figyelembe, hogy nem számít, mennyire vagyunk szenvedélyesek, tehetségesek vagy elhivatottak, nem egyik napról a másikra történnek a dolgok, van, hogy több hónapot kell várni arra, hogy beérjen a gyümölcs.
Ezt olvastad már? Konferenciák, showcase-ek 2024-ben, amelyekre megéri jelentkezni
Hogyan állítsunk fel mikrocélokat?
- Kezdjük a hosszú távú céljaink megfogalmazásával, majd onnan haladjunk a kisebbek és rövid távúak felé. Rendeljünk ezekhez határidőt is!
- Készítsünk napi to-do-listet, hogy átlátható, követhető és tervezhető legyen, mik férnek bele egy napunkba!
- Hetente tekintsük át a napi céljainkat, hogy megbizonyosodhassunk arról, hogy milyen ütemben haladunk és van-e olyan dolog, amelynek határideje vagy kivitelezési módja átgondolandó.
- Egyszerre csak egy mikrocélra koncentráljunk! Könnyű becsapni magunkat, és azt gondolni, hogy hatékonyabbak vagyunk, ha több cél irányába is elindulunk, de ez általában nem így van. Fókuszáljunk az épp legaktuálisabb célra és tartsunk ki mellette!
Összefoglalva, ahhoz, hogy minden napunk a lehető legproduktívabb legyen, olyan mikrocélokat kell kitűzni, melyek illeszkednek a nagyobb céljainkhoz és türelmesen, kisebb lépésekben kell haladnunk a vágyott végkifejlet felé. Nagyon fontos azonban, hogy a karrierépítés mellett időt szánjunk a pihenésre és az öngondoskodásra is.
Ha jelenleg az a cél, hogy minél több helyen lépj fel jövőre, állítsd fel az első mikrocélt és regisztrálj a KoncertBookingra, mely megrendelők százaival köt össze A-Z-ig, 100%-ban digitálisan.
Forrás: artists.bandsintown.com, kiemelt kép: Unsplash